Dio Tvs Vbd 27V 600W Unidir Smb / Tape & Reel - 13" Reel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMB |
| Max Breakdown Voltage | 28.4V |
| Min Breakdown Voltage | 25.7V |
| Max Power Dissipation | 3W |
| Packaging | Cut Tape |
| Peak Pulse Current | 16.8A |
| Peak Pulse Power | 600W |
| Polarity | Unidirectional |
| Power Dissipation | 3W |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Reverse Standoff Voltage | 23.1V |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Not Compliant |