Dio Tvs Vbd 36V 600W Unidir Smb / Tape & Reel - 13" Reel
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Max Breakdown Voltage | 37.8V |
| Min Breakdown Voltage | 34.2V |
| Max Power Dissipation | 3W |
| Packaging | Cut Tape |
| Peak Pulse Current | 12.6A |
| Peak Pulse Power | 600W |
| Polarity | Unidirectional |
| Power Dissipation | 3W |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Reverse Standoff Voltage | 30.8V |
| RoHS | Not Compliant |