Murata 7BB-20-6A0 technical specifications.
| Diameter | 20mm |
| Frequency | 600Hz |
| Lead Free | Contains Lead |
| Mount | Flush |
| Package Quantity | 600 |
| Self Resonant Frequency | 6kHz |