Murata BNX025H01B technical specifications.
| Attenuation Value | 35dB |
| Capacitance | 10uF |
| Package/Case | SMD/SMT |
| Circuit Type | Filter |
| Current | 15A |
| Current Rating | 15A |
| Depth | 9.1mm |
| ESD Protection | No |
| Height | 0.146inch |
| Insertion Loss | 35dB |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 12.1mm |
| Max Current Rating | 15A |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Voltage Rating (DC) | 25V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Frequency | 50 kHz ? 1 GHz |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | EMIFIL®, BNX02*H |
| Termination | Flat |
| Voltage Rating | 25V |
| Width | 0.358inch |