Murata DEF1XLH150JN3A technical specifications.
| Application(s) | GENERAL PURPOSE |
| Capacitance | 15pF |
| Package/Case | Radial |
| Height - Seated (Max) | 0.433inch |
| Lead Pitch | 7.5mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | 20°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 900 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | DEF |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Rating | 6.3kV |
| DC Rated Voltage | 6.3kV |