Murata DEF2CLH100JJ3B technical specifications.
| Application(s) | GENERAL PURPOSE |
| Capacitance | 10pF |
| Package/Case | Radial |
| Height - Seated (Max) | 0.472inch |
| Lead Pitch | 0.295inch |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | 20°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 500 |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Rating | 6.3kV |
| DC Rated Voltage | 6.3kV |