Murata DESD32H101KA2B technical specifications.
| Application(s) | GENERAL PURPOSE |
| Capacitance | 100pF |
| Package/Case | Radial |
| Construction | RADIAL |
| Depth | 4mm |
| Height - Seated (Max) | 0.354inch |
| Lead Diameter | 0.6mm |
| Lead Pitch | 5mm |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 500 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | DES |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10% |
| Voltage Rating | 500V |
| DC Rated Voltage | 500V |