Murata DHRB34A101M2BB technical specifications.
| Application(s) | GENERAL PURPOSE |
| Capacitance | 100pF |
| Package/Case | Radial |
| Construction | RADIAL |
| Depth | 7mm |
| Height - Seated (Max) | 0.512inch |
| Lead Diameter | 0.65mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 9.5mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 200 |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | DHR |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20% |
| Voltage Rating | 10kV |
| DC Rated Voltage | 10kV |