Murata DHRB34C151M2BB technical specifications.
| Application(s) | GENERAL PURPOSE |
| Capacitance | 150pF |
| Package/Case | Radial |
| Construction | RADIAL |
| Depth | 8.2mm |
| Height - Seated (Max) | 0.551inch |
| Lead Diameter | 0.65mm |
| Lead Pitch | 9.5mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20% |
| Voltage Rating | 15kV |
| DC Rated Voltage | 15kV |