Murata DHS4E4C532MTXB technical specifications.
| Capacitance | 5.3nF |
| Package/Case | Ceramic |
| Diameter | 60mm |
| Height | 14mm |
| Length | 14mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | Screw |
| Tolerance | 20% |