Murata DLP11SN670SL2L technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 0504 |
| Case Code (Metric) | 1210 |
| Package/Case | 0504 |
| Current | 180mA |
| Current Rating | 180mA |
| DC Current | 180mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.3R |
| DC Resistance-Max | 1.3R |
| Depth | 1.1mm |
| Height | 0.036inch |
| Impedance | 67R |
| Inductor Type | Choke Coil |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1.25mm |
| Max Current Rating | 180mA |
| Max DC Current | 180mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Lines | 2 |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 100MHz |
| Series | EMIFIL®, DLP11S |
| Technology | THIN FILM |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100MHz |
| Tolerance | 20% |
| Voltage Rating | 5V |
| DC Rated Voltage | 5V |
| Width | 0.039inch |