Murata GJM0336C1E9R0DB01D technical specifications.
| Capacitance | 9pF |
| Package/Case | 0201 |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 0.024inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.013inch |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 0.012inch |