Murata GJM1555C1H7R1CB01D technical specifications.
| Capacitance | 7.1pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.5mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.5mm |
| Length | 1mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 50V |
| DC Rated Voltage | 50V |