Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Murata GNM3145C1H101JD01D datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 100pF |
| Package/Case | 1206 |
| Construction | Flat |
| Dielectric | C0G |
| Dissipation Factor | 0.025% |
| Height | 1mm |
| Length | 3.2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Capacitors | 4 |
| Number of Elements | 4 |
| Package Quantity | 4000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Series | GNM |
| Terminal Pitch | 0.8mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Rating | 50V |
| DC Rated Voltage | 50V |
| Width | 1.6mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Murata GNM3145C1H101JD01D to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.