Murata GQM1875C2E680JB12D technical specifications.
| Capacitance | 68pF |
| Dielectric | C0G |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 0.063inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.031inch |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Rating | 250V |
| DC Rated Voltage | 250V |
| Width | 0.031inch |