Murata GQM1875C2E7R0CB12D technical specifications.
| Capacitance | 7pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.8mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.7mm |
| Length | 1.6mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 4000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 250V |
| DC Rated Voltage | 250V |
| Width | 0.8mm |