| Capacitance | 82pF |
| Dielectric | C0G |
| Length | 0.063inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.031inch |
| Tolerance | 2% |
| Voltage Rating | 250V |
| DC Rated Voltage | 250V |
| Width | 0.031inch |