The GQM1875G2E6R2DB12D is a 0603 multilayer ceramic capacitor from Murata with a capacitance of 6.2pF and a DC rated voltage of 250V. It has a maximum operating temperature of 150°C and a minimum operating temperature of -55°C. The capacitor measures 1.6mm in width and 1.6mm in length, with a height of 0.7mm.