Murata GQM2195C2A6R2CB01D technical specifications.
| Capacitance | 6.2pF |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Package/Case | 0805 |
| Construction | Flat |
| Depth | 1.25mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.85mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | GQM |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.037inch |
| Voltage | 100V |
| Voltage Rating | 100V |
| DC Rated Voltage | 100V |
| Width | 0.049inch |