Murata GQM2195C2E2R0CB12D technical specifications.
| Capacitance | 2pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 1.25mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.85mm |
| Length | 2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 4000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.039inch |
| Voltage Rating | 250V |
| DC Rated Voltage | 250V |
| Width | 1.25mm |