Murata GQM22M5C2H330JB01L technical specifications.
| Capacitance | 33pF |
| Package/Case | 1111 |
| Construction | Flat |
| Depth | 2.8mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 1.15mm |
| Length | 2.8mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.053inch |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Rating | 500V |
| DC Rated Voltage | 500V |
| Width | 0.11inch |