Murata GQM22M5C2H5R6DB01L technical specifications.
| Capacitance | 5.6pF |
| Package/Case | 1111 |
| Dielectric | C0G |
| Height | 1.15mm |
| Length | 0.11inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.039inch |
| Voltage Rating | 500V |
| DC Rated Voltage | 500V |
| Width | 2.8mm |