The GQM22M5C2H6R7CB01L is a 2.8x2.8mm multilayer ceramic capacitor from Murata with a capacitance of 6.7nF. It operates at a maximum temperature of 125°C and a minimum of -55°C. The capacitor has a DC rated voltage of 500V and measures 2.8mm in width and 2.8mm in length, with a height of 1.15mm.