The GQM22M5C2H7R9DB01L is a 2.8x2.8mm multilayer ceramic capacitor from Murata with a capacitance of 7.9nF and a DC rated voltage of 500V. It has a width and length of 2.8mm and a height of 1.15mm. The capacitor operates within a temperature range of -55 to 125 degrees Celsius.