Murata GQM22M5C2H8R0DB01L technical specifications.
| Capacitance | 8pF |
| Package/Case | 1111 |
| Construction | Flat |
| Depth | 2.8mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 1.15mm |
| Length | 2.8mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.053inch |
| Voltage Rating | 500V |
| DC Rated Voltage | 500V |
| Width | 2.8mm |