The GRM0335C1E7R9CD01D is a 7.9pF ceramic capacitor with a 25V voltage rating, packaged in a 0201 surface mount package. It has a maximum operating temperature of 125°C and a minimum operating temperature of -55°C. The capacitor is constructed with a C0G dielectric and has a thickness of 0.013inch. It is available in quantities of 15000 and is packaged on a tape and reel. The GRM0335C1E7R9CD01D is RoHS compliant and is a multilayer ceramic (MLCC) capacitor.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Murata GRM0335C1E7R9CD01D technical specifications.
| Capacitance | 7.9pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.3mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.3mm |
| Length | 0.6mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.013inch |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 0.012inch |