Murata GRM0335C1E820GD01D technical specifications.
| Capacitance | 82pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.3mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.3mm |
| Length | 0.6mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 15000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 300um |
| Tolerance | 2% |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |