The Murata GRM0335C1E9R6CD01D is a 9.6pF ceramic capacitor with a voltage rating of 25V and a C0G dielectric. It has a surface mount package type of 0201 and is constructed with a flat construction. The capacitor has a maximum operating temperature of 125°C and a minimum operating temperature of -55°C. It is RoHS compliant and available in quantities of 15000 per reel.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Murata GRM0335C1E9R6CD01D technical specifications.
| Capacitance | 9.6pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.3mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.3mm |
| Length | 0.6mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 15000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.013inch |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 0.012inch |