The GRM0335C1ER27BA01J is a 2.7nF ceramic capacitor from Murata with a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. It has a DC rated voltage of 25V and is available in the 0201 package type. The capacitor measures 0.3mm in width and 0.6mm in length, with a height of 0.3mm. It is a multilayer ceramic capacitor with a capacitance of 2.7nF.