The GRM0335C1ER43BA01D is a 4.3nF ceramic capacitor from Murata with a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. It has a DC rated voltage of 25V and is available in a 0201 package type. The capacitor measures 0.3mm in width and 0.6mm in length, with a height of 0.3mm.