Murata GRM0335C1H2R6CD01D technical specifications.
| Capacitance | 2.6pF |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.3mm |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.3mm |
| Length | 0.024inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.013inch |
| Voltage Rating | 50V |
| DC Rated Voltage | 50V |
| Width | 0.012inch |