Murata GRM0335C1H7R9DA01D technical specifications.
| Capacitance | 7.9pF |
| Package/Case | 0201 |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.3mm |
| Length | 0.6mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 50V |
| DC Rated Voltage | 50V |
| Width | 0.3mm |