| Capacitance | 9pF |
| Package/Case | 0201 |
| Dielectric | C0G |
| Height | 0.3mm |
| Length | 0.024inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.013inch |
| Voltage Rating | 100V |
| DC Rated Voltage | 100V |
| Weight | 1.2E-05oz |
| Width | 0.012inch |