Murata GRM0336R1E8R1CD01D technical specifications.
| Size (mm) | 0.6 X 0.3 X 0.3 |
| Capacitance | 8.1pF |
| Voltage | 25VDC |
| Tolerance | 0.25pF |
| Dielectric | R2H |
| DC Rated Voltage | 25VDC |
| Technology | Standard |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |