Murata GRM0336T1E220GD01D technical specifications.
| Size (mm) | 0.6 X 0.3 X 0.3 |
| Capacitance | 22pF |
| Voltage | 25VDC |
| Tolerance | 2% |
| Dielectric | T2H |
| DC Rated Voltage | 25VDC |
| Negative Capacitance Tolerance | -2% |
| Technology | Standard |
| Positive Capacitance Tolerance | 2% |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |