Murata GRM0336T1E4R0CD01D technical specifications.
| Capacitance | 4pF |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Package/Case | 0201 |
| Construction | Flat |
| Depth | 0.3mm |
| Dielectric | T2H |
| Height | 0.3mm |
| Length | 0.024inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 15000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | GRM |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.013inch |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 0.012inch |