| Size (mm) | 0.6 X 0.3 X 0.3 |
| Capacitance | 9.6pF |
| Voltage | 50VDC |
| Tolerance | 0.5pF |
| Dielectric | U2J |
| DC Rated Voltage | 50VDC |
| Technology | Standard |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |