Cap Ceramic 0.01uF 25V F -20% to 80% Pad SMD 0402 85°C T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 10nF |
| Package/Case | Ceramic |
| Height | 0.5mm |
| Length | 1mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Package Quantity | 10000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Thickness | 500um |
| Tolerance | -20% |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 0.5mm |
| RoHS | Compliant |