Murata GRM32ER71E226ME15L technical specifications.
| Capacitance | 22uF |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Package/Case | 1210 |
| Construction | Flat |
| Depth | 2.5mm |
| Dielectric | X7R |
| Height | 2.5mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.2mm |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | GRM |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.106inch |
| Tolerance | 20% |
| Voltage | 25V |
| Voltage Rating | 25V |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Weight | 0.00388oz |
| Width | 2.5mm |