Murata LQH32CNR15M33L technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Package/Case | 1210 |
| Core Material | Ferrite |
| Current | 180mA |
| DC Current | 1.45A |
| DC Resistance (DCR) | 36.4mR |
| Depth | 2.7mm |
| Height | 2mm |
| Inductance | 150nH |
| Inductance Tolerance | 20% |
| Inductor Type | Wirewound |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.2mm |
| Max DC Current | 1.45A |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Rated Current-Max | 1.45A |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 400MHz |
| Series | LQH32C_33 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1MHz |
| Tolerance | 20% |
| Weight | 0.002116oz |
| Width | 2.5mm |