Murata LQH32MN101K23L technical specifications.
| Core Material | Ferrite |
| Current | 170mA |
| Current Rating | 80mA |
| DC Current | 80mA |
| DC Resistance (DCR) | 7R |
| Depth | 2.7mm |
| Height | 2mm |
| Inductance | 100uH |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.2mm |
| Max DC Current | 80mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 40 |
| Radiation Hardening | No |
| Rated Current-Max | 80mA |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 8MHz |
| Series | LQH32M |
| Series Resistance | 7R |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1MHz |
| Tolerance | 10% |
| Weight | 0.002116oz |
| Width | 2.5mm |