Murata LQH32MN180K23L technical specifications.
| Package/Case | 1210 |
| Core Material | Ferrite |
| DC Current | 165mA |
| DC Resistance (DCR) | 2.5R |
| Depth | 2.7mm |
| Height | 2mm |
| Inductance | 18uH |
| Length | 3.2mm |
| Max DC Current | 165mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 35 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 15MHz |
| Series | LQH32 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1MHz |
| Tolerance | 10% |
| Weight | 0.002116oz |
| Width | 2.5mm |