Murata LQH32MN471K23L technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Package/Case | 1210 |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 45mA |
| DC Current | 45mA |
| DC Resistance (DCR) | 25R |
| Depth | 2.7mm |
| Frequency | 5MHz |
| Height | 2mm |
| Height - Seated (Max) | 0.087inch |
| Inductance | 470uH |
| Length | 3.2mm |
| Max DC Current | 45mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 50 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 5MHz |
| Series | LQH32 |
| Series Resistance | 25R |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1kHz |
| Tolerance | 10% |
| Weight | 0.002116oz |
| Width | 2.5mm |