Murata LQH43MN150K03L technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Package/Case | 1812 |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 360mA |
| DC Current | 360mA |
| DC Resistance (DCR) | 730mR |
| Depth | 3.4mm |
| Frequency | 19MHz |
| Height | 2.6mm |
| Height - Seated (Max) | 0.11inch |
| Inductance | 15uH |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 4.5mm |
| Max DC Current | 360mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 35 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 19MHz |
| Series | LQH43M |
| Series Resistance | 730mR |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1MHz |
| Tolerance | 10% |
| Weight | 0.004586oz |
| Width | 3.2mm |