Murata LQP03TG3N2C02D technical specifications.
| Package/Case | 0201 |
| Current Rating | 400mA |
| DC Resistance (DCR) | 320mR |
| Height - Seated (Max) | 0.013inch |
| Inductance | 3.2nH |
| Length | 0.024inch |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 9.5GHz |
| Series | LQP03TG_02 |
| Shielding | Unshielded |
| Test Frequency | 500MHz |
| Width | 0.012inch |