Murata LQP03TN10NH00D technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Package/Case | 0201 |
| Current Rating | 200mA |
| DC Current | 200mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.1R |
| Depth | 0.35mm |
| Height | 0.012inch |
| Inductance | 10nH |
| Length | 0.6mm |
| Max DC Current | 100mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 10000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 13 |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 4.5GHz |
| Series | LQP03T_00 |
| Shielding | Unshielded |
| Technology | THIN FILM |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 500MHz |
| Tolerance | 3% |
| Weight | 6E-06oz |
| Width | 0.3mm |