Murata LQP15MN2N9W02D technical specifications.
| Package/Case | 0402 |
| Core Material | Ferrite |
| Depth | 0.6mm |
| Height | 0.35mm |
| Inductance | 2.9nH |
| Length | 1mm |
| Max DC Current | 190mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 10000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 13 |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Resistance | 400mR |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 6GHz |
| Series | LQP |
| Termination | SMD/SMT |
| Width | 0.5mm |