Murata LQP15MN33NG02D technical specifications.
| Current | 100mA |
| DC Current | 60mA |
| DC Resistance (DCR) | 3.8R |
| Depth | 0.6mm |
| Height | 0.35mm |
| Inductance | 33nH |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1mm |
| Max DC Current | 60mA |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Radiation Hardening | No |
| Rated Current-Max | 60mA |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 2.1GHz |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 500MHz |
| Tolerance | 2% |
| Weight | 2.3E-05oz |
| Width | 0.5mm |