Murata LQW04AN10NH00D technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 3015 |
| Case Code (Metric) | 0804 |
| Package/Case | Nonstandard |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 330mA |
| DC Current | 330mA |
| DC Resistance (DCR) | 260mR |
| Depth | 0.45mm |
| Height | 0.4mm |
| Height - Seated (Max) | 0.018inch |
| Inductance | 10nH |
| Length | 0.8mm |
| Max DC Current | 330mA |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 10000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Q Factor | 20 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 7GHz |
| Series | LQW04A |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 100MHz |
| Tolerance | 3% |
| Weight | 1.1E-05oz |
| Width | 0.4mm |