The LQW15CNR39J10D is a general purpose inductor with a nominal inductance of 0.39uH and a maximum rated current of 0.37A. It operates over a temperature range of -55 to 125 degrees Celsius. The inductor is a surface mount component with a 0402 package size. It is not shielded and has a self resonance frequency of 450kHz. The DC resistance is 0.62 ohms.